Blog Pychotka
blender kielichowy
Akcesoria kuchenne

Blender kielichowy- co należy wiedzieć

Blender kielichowy to rozwiązanie stworzone do przygotowania posiłków w różnej formie. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu łatwiej i szybciej przygotować domowe menu dla całej rodziny, niezależnie od tego czy przygotowujesz danie dla najmłodszego członka rodziny, czy wymagającego nastolatka. Posiłek podasz szybko, oraz przyjemnie z uwagi na sprawne, oraz dokładne rozdrabniania składników. Z jego pomocą przygotujesz:

  • hummus
  • masło z różnych orzechów
  • koktajle
  • zupy-kremy
  • kremy
  • lody
  • smoothie
  • pesto
  • pasty

Blender kielichowy- zalety

blender kielichowy

Blender to urządzenie, które pozwoli przygotować wiele potraw w szybkim czasie. Nie jest uporczywy do zmywania, oraz nie wymaga zbyt wiele miejsca, nawet w najmniejszej kuchni. Nie pozbawia witamin, oraz minerałów przygotowanych przez Ciebie dań. Pozwoli Ci szybko rozkruszyć lód, a także rozdrobnić orzechy. Dodatkowo przyda się do przygotowywania zdrowych koktajli, zapewniając Twojej rodzinie codzienną dawkę witamin.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Kluczową kwestią każdego blendera jest jego silnik. Musi być on wytrzymały oraz mocny, jeśli chcesz bez problemów rozdrabniać twarde potrawy. Małe silniki znajdują się w blenderach ręcznych, w związku z tym od razu można sprawdzić jak sobie on poradzi z garścią orzechów, czy lodem.

W tym wypadku silnik powinien mieć moc na poziomie 1000-1200W. Biorąc pod uwagę dobrej jakości silnik, oraz skuteczność ostrzy, a także unikalny kształt kielicha zapewnisz rodzinie posiłek bez zbędnego oczekiwania. Kielich musi być wykonany ze szkła odpornego na zniszczenia mechaniczne, oraz odpornego na zmiany temperatur.

Pojemność blendera

Pojemności blendera jest wiele, to jaką wybierzesz, zależy od Twoich osobistych potrzeb, oraz preferencji. Jeśli masz dzieci, którym zamierzasz przygotowywać posiłki, z użyciem blendera pomyśl o większej pojemności. Łatwiej jest odpowiednią ilość koktajlu, czy zupy przygotowywać za pierwszym i ostatnim razem, niż na bieżąco przelewać i przygotowywać podwójnie z uwagi na zbyt małą pojemność naczynia.

Kiedy jesteś singlem, wybierz mniejszy sprzęt z uwagi możliwości korzystania z naczynia jak z kubka. Blendery kielichowe mają możliwości przykręcenia odpowiedniej nakrętki na kielich o małej pojemności, dzięki czemu w jednej chwili przygotowujesz zupę, czy koktajl, a w drugiej bierzesz go ze sobą na wynos. Bez zbędnego mycia, przelewania, oraz bałaganu. Rozwiązanie bardzo kompleksowe dla każdej zabieganej osoby, narzekającej na brak czasu, która chce sobie zapewnić odpowiednią porcję witamin na co dzień.