Blog Pychotka
dekoracje na tort
Bez kategorii

Dekoracje na tort urodzinowy

Urodziny to szczególny dzień dla każdego. Nie ważne, czy ma się 5 lat, czy też 55, każde urodziny to wielka i fajna chwila w życiu każdego człowieka. Nic więc dziwnego, że każdy che, aby na jego urodzinach znalazł się piękny i wyjątkowy tort. Podstawą takiego tortu jest oczywiście jego dekoracja. Z czego można wykonać dekoracje na tort, aby zachwycała ona każdą obecną na tym wydarzeniu osobę?

Czekoladowe ozdoby na tort

Jeśli chce się użyć pewnego i sprawdzonego sposobu na to, aby wykonać dekoracje na tort, warto w tym miejscu przede wszystkim sięgnąć po czekoladę. Jak się bowiem okazuje, nie musi być ona jedynie składnikiem samego ciasta, lecz również może być z niej wykonana jego dekoracja.
Czekoladowa dekoracja tortu przybierać może wiele różnych postaci. W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, że sama polewa, którą pokryty zostanie taki tort, świetnie sprawdzi się jako dekoracja. Jeśli jednak chce się sięgnąć po coś nieco bardziej wyszukanego, to z czekolady można również wykonać ozdobne sople, czy też lustrzaną polewę.

Masa marcepanowa

Kolejną niezwykle ciekawą propozycją w zakresie dekoracji na tort, jest użycie do jej wykonania masy marcepanowej. Składa się ona głównie z cukru oraz z migdałów, więc nikt nie powinien mieć trudności, żeby zrobić ją samodzielnie w domu.
Jakie jednak konkretnie ozdoby można z takiej masy zrobić i jak je wykorzystać na torcie? Odpowiednio przygotowana masa jest plastyczna, czyli daje się kształtować w wybrane formy. Dzięki temu możliwe jest wykonanie z niej przy odrobieni umiejętności, naprawdę rewelacyjnych kształtów, figurek i różnego typu ozdób w postaci np. kwiatów z marcepanu.

ozdoby na tort

Dekoracja z kremu

Na koniec pozostaje jedna z najczęściej stosowanych deklaracji na tortach, czyli ta wykonywana z kremu. Do zrobienia takiej dekoracji niezbędne będą jednak dodatkowe akcesoria w postaci np. rękawa cukierniczego oraz tylek cukierniczych, które pozwalają, poprzez wyciśniecie kremu, uformować go w wybrane kształty i formy. Takie dekoracje robi się bardzo szybko, lecz do ich wykonania niezbędne jest posiadanie nieco większych umiejętności oraz praktyki.