Blog Pychotka
RTV i AGD

Domowy makaron, czyli oddajemy się w ręce maszynki do makaronu

Ilość dań, jakie można przygotować za pomocą makaronu, jest imponująca. Są to nie tylko zupy i dania obiadowe, ale również przystawki, desery czy zapiekanki. Jeśli ktoś dobrze czuje się w kuchni to wie, że dania makaronowe to prosty i szybko sposób na dania tanie, ale również wykwintne, bo wszystko oczywiście zależy od dodatków.

A gdyby tak makaron przygotować samodzielnie?

Wielu z nas rezygnuje z tej czynności, ponieważ wydaje nam się pracochłonna i trudna, a przecież nic bardziej mylnego. Do przygotowania makaronu wystarczy mąka i woda, a wedle uznania również jajka. Ciasto wystarczy zagnieść, aż stanie się miękkie i elastyczne, po czym należy przystąpić do wałkowania oraz krojenia. I to są chyba sprawy, które najbardziej nas zniechęcają do produkcji domowego makaronu. A przecież nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć do tego celu maszynki do makaronu (https://www.gastropuls.pl/maszynki-do-makaronu). To proste urządzenia pomoże nam nie tylko zrobić nitki, ale również wstążki, spaghetti czy lasagne. A taki świeży, domowy makaron nie dość, że smakuje lepiej, to jeszcze wychodzi znacznie taniej.

Jeśli zechcemy, to sporządzi nawet ciasto

Z maszynkami do makaronu można również przygotować ciasto. Istnieją tak zaawansowane modele, do których wystarczy tylko dodać produkty w odpowiednich proporcjach i urządzenie wyrobi za nas ciasto, a także pokroi w preferowane kształty. Te ręczne również z powodzeniem przygotują porcję świeżych wstążek lub nitek, ponieważ zazwyczaj wyposażone są w różnego rodzaju nakładki. Nie ma w tym nic pracochłonnego i trudnego, a zyskujemy smaczny i świeży produkt najwyższej jakości.