Blog Pychotka
granola
Przygotowanie jedzenia

Granola – smaczny produkt na śniadanie

Co można zjeść dobrego i zdrowego na śniadanie? O! Najlepiej coś słodkiego! Tak, słodkie śniadanie jest dobrym pomysłem, ale należy umiejętnie wybierać poszczególne produkty, aby nie okazało się to zabójczą bombą kaloryczną. Jeżeli już ktoś ma naprawdę ochotę na coś bardzo słodkiego, to koniecznie powinien wziąć pod uwagę granolę. To jeden z tych produktów, które pomagają zachować zdrową i szczupłą sylwetkę.

Zdrowe śniadanie

Granola polecana jest przez wielu specjalistów, dietetyków, ale nie można zapomnieć o tym, że sama w sobie jest kaloryczna. Dlatego też trzeba zachować umiar podczas jej jedzenia. To jedna z najciekawszych propozycji, jeżeli chodzi o zdrowe, ale słodkie śniadanie. Po zjedzeniu granoli, chęć na słodycze na pewno tak szybko nie nadejdzie. Granolę można jeść samemu, ale równie dobrze można połączyć ją z mlekiem. Wszystko tak naprawdę zależne jest od indywidualnych preferencji smakowych.

granola

Zdrowa granola

No tak, ale skoro jest kaloryczna, to po co ją jeść? Chociażby dlatego, że jest ona źródłem pełnowartościowego błonnika pokarmowego. To właśnie dzięki takim składnikom, przez długi czas można zapewnić sobie uczucie sytości. Granola dodaje energii. Do tego wspomaga ona proces koncentracji, dlatego też jest jak najbardziej polecanym produktem, jeżeli chodzi o zdrowe i pożywne śniadanie. Dostępna w wielu smakach, ale można nawet samodzielnie pomyśleć o jej przyrządzeniu w domu.