Blog Pychotka
Herbaty

Grzaniec galicyjski- lekarstwo na jesienno zimowy chłód

Jesienią i zimą pogoda nas nie rozpieszcza i dlatego trzeba poszukać jakiegoś sposobu na rozgrzanie się i utrzymanie ciepłoty ciała. Jednym z nich może być herbata.

Jakie są korzyści z picia herbaty?

No na pewno dostarcza się organizmowi potrzebną dawkę płynów i powoduje się, iż krew zaczyna szybciej krążyć. Herbatę pija się tak często zimą, bo to napój prosty w przygotowaniu. Trzeba jedynie mieć gorącą wodę i listki herbaty zamknięte najczęściej w postaci małej, okrągłej torebki. Do powyższej mikstury można dodać cytrynę lub maliny. Jest ona mocno rozgrzewająca i powoduje, że zmarzniętemu człowiekowi wraca ochota do życia i nabiera z powrotem kolorków.

Czy herbata musi mieć zawsze tę samą recepturę?

Ależ skąd. Herbaty są różne i całkiem inaczej się je zaparza. Nie ma jednego uniwersalnego sposobu ich przygotowywania. Taki grzaniec galicyjski to herbata bogata w przyprawy takie jak goździki, cynamon, anyż, wanilię i miód. Jest ona wieloskładnikowa i żartobliwie można powiedzieć, iż jest niczym magiczny, baśniowy napój.

I rzeczywiście potrafi postawić człowieka na nogi, bo po niej ma się wrażenie, że dopiero teraz krew zaczyna krążyć, a inne organy wydajniej pracować. Bogactwo przypraw i składników sprawia, że grzańcowi galicyjskiemu trudno się oprzeć, gdyż nęci nas cudownym zapachem i orzeźwiającym smakiem. Co najważniejsze taką herbatę po galicyjsku można sporządzić samemu, nie trzeba kupować jej w sklepie.