Blog Pychotka
Akcesoria kuchenne

Kamienie chłodzące do whisky

Whisky jest alkoholem, który można spożywać na bardzo różne sposoby. Wybór sposobu picia whisky zależy od indywidualnego gustu, co do preferowanego smaku tego trunku. Jeśli lubi się zimne whisky wówczas można pomyśleć o zainwestowaniu w kostki chłodzące.

Dodawanie lodu do whisky może prowadzić do niepotrzebnego rozcieńczania alkoholu, co wpływać może negatywnie na smak. Jeśli chce się schłodzić trunek bez korzystania z kostek lodu wówczas doskonałym pomysłem może być pozyskanie kostek chłodzących. Wykonywane są one z takich materiałów jak:
– metal, stal nierdzewna
– różne rodzaje kamienia.

Metalowe kostki


Podstawowym atutem metalowych kostek jest brak ścierania się. Pozwala to korzystać z takich produktów przez długie lata. Dodatkowo gładka powierzchnia pozwala na łatwe utrzymywanie ich w czystości. Wybierając zestaw do whisky można zdecydować się na taki, który zawiera kostki wykonane ze stali nierdzewnej. Zdecydować można się na takie, które zapewnią stylowe prezentowanie się whisky w szklance.

Kamienne kostki


Jeśli komplet do whisky zawiera kamienne kostki wówczas można pozyskać bardzo ciekawy pod kątem sposobu prezentowania się akcesoria do alkoholu. Podstawowym atutem tego typu kostek jest elegancki wygląd oraz ciekawy sposób wykonania. Wykorzystanie takich produktów pozwala nie tylko schłodzić whisky do odpowiedniej temperatury, ale dodatkowo sprawić, że podawany trunek będzie bardziej efektownie się prezentował.