Blog Pychotka
kieliszki do whisky
Akcesoria kuchenne

Lubisz whisky? Kup sobie kieliszki!

Polacy od zawsze lubili pić alkohol i choć kultura picia alkoholu wciąż się zmienia, zmieniają się nasze alkoholowe upodobania – częstotliwość naszego spożywania nie słabnie. Lubimy pić, delektować się alkoholem. Tym dobrze nam znanym – i nowymi, mniej popularnymi trunkami. Nowe odmiany win czy whisky – to gatunki alkoholu, po które Polacy sięgają coraz częściej.

Whisky to alkohol produkowany z zacieru zbożowego. Kiedyś głównie w Irlandii i innych krajach anglosaskich takich jak Wlk. Brytania, Szkocja, Kanada, USA. Dziś także w innych regionach. To alkohol mocny i uważany za szlachetny – a jego spożywanie wiąże się z pewną celebracją, którą podkreśla używanie specjalnych kieliszków do whisky – przeznaczonych do spożywania tego właśnie alkoholu. Owe kieliszki do whisky z pewnością powinien mieć każdy miłośnik Whisky. Jest to zatem świetny pomysł na prezent.

Klasyczne kieliszki do whisky produkowane są z całkiem przejrzystego szkła – by można było ocenić i podziwiać kolor tego trunku. Są dość delikatne, na średnio wysokiej, smukłej nóżce. Mają kształt lekko rozchylonego, długiego, raczej wąskiego kielichu. Jego standardowa wysokość to około 130 cm, średnica 58 mm a pojemność 100 ml. Ceny za jedną sztukę zaczynają się od około 30 zł. Oczywiście kieliszki takie dostępne są także w kompletach. Niektóre modele są bardziej pękate i posiadają szklane wieczko (pokrywkę) z subtelnym, praktycznym uchwytem.