Blog Pychotka
łyżka do nakładania lodów
Akcesoria kuchenne

Łyżka do lodów w zastosowaniu domowym

Jak sama nazwa wskazuje, łyżka do lodów służy do nakładania lodów. Warto takie akcesorium w domu posiadać w domu. Bardzo przydaje się przy nakładaniu lodów, na co zresztą sama nazwa wskazuje. Używanie jej przy dzieleniu zamrożonych smakołyków jest na pewno łatwiejsze i skuteczniejsze niż nóż, czy normalna łyżka. Łyżka do lodów została bowiem tak zaprojektowana, by łatwo i przyjemnie porcjować lody. Używając jej ma się więc pewność, że każdy z domowników dostanie taką samą porcję lodów.

Powód dla którego warto mieć łyżkę do nakładania lodów w domu

łyżka do nakładania lodów

Należy jednak pamiętać, że chcąc kupić łyżkę do lodów trzeba zwrócić na jakość jej wykonania. Tanie, plastikowe łyżki często są wykonane ze zbyt miękkiego materiału. Oznacza to, że przy próbie nałożenia bardzo zmrożonych lodów nie są w stanie uformować kulki. Gną się i zdarza się, że potrafią pęknąć. Lepszym wyborem może się więc okazać zakup metalowej łyżki.

Do czego jeszcze może się przydać przydać łyżka do lodów?

Dla miłośników piure pragnących przygotowywać ładnie wyglądające potrawy, łyżka do lodów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Za każdym razem porcja nałożonych na talerz tłuczonych ziemniaków będzie się pięknie prezentować. Poza tym dzięki swojemu kulistemu kształtowi, łyżka do lodów doskonale trafia w trudno dostępne miejsca w garnku, łatwo wyciągając z nich resztki jedzenia. Dlatego też łyżkę do lodów można czasem spotkać pod nazwą gałkownica. A to dlatego, że w profesjonalnej kuchni taka łyżka do lodów ma wiele zastosowań.