Blog Pychotka
pudełko cukiernicze miętowe
Cukiernictwo

Plastikowe opakowania cukiernicze – czy warto je kupować?

Klienci cukierni podczas kupowania wypieków zwracają uwagę przede wszystkim na to, jakie będą ich smaki czy też rozmiary. Niewielu zwraca uwagę na to, w co zostaną one zapakowane. Powoduje to, że często wybierają opakowania plastikowe. Czy jest to dobra decyzja?

Plastikowe opakowania cukiernicze — najważniejsze zalety

Z jakiego powodu to właśnie plastikowe opakowania cieszą się tak dużą popularnością? Nie da się ukryć, że stoi za tym po prostu niska cena. Klienci, widząc, że jest to pudełko jednorazowe, które ma posłużyć tylko do przetransportowania zakupu do domu, wybierają wersję najtańszą.
Niestety cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Takie plastikowe pudełka cukiernicze są bardzo delikatne i nie chronią w dostatecznie dobry sposób ciasta. Co więcej, są one również nieekologiczne i negatywnie oddziałują na środowisko.

pudełko cukiernicze różowe

Czy kartony cukiernicze są lepszym wyborem?

Wiedząc, jak duże są wady opakowań plastikowych, coraz większa liczba cukierników decyduje się wycofać je ze swojej oferty. W ich miejsce wprowadzane są kartonowe pudełka cukiernicze. Z jakiego powodu jest to dobra decyzja?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że takie opakowania cukiernicze są znacznie trwalsze i mocniejsze, więc zapewniają większy stopień ochrony. Dodatkowo są to opakowania ekologiczne, które mogą być wykorzystywane wielokrotnie, a co więcej, o wiele ładniej się prezentują. Co ciekawe, na takich opakowaniach cukiernia może umieszczać swoje nadruki, dzięki czemu znacznie wzrastają walory marketingowe takich pudełek.