Blog Pychotka
świeczki urodzinowe
Akcesoria kuchenne

Świeczki urodzinowe, które ozdobią każdy tort

Na żadnej imprezie urodzinowej nie może zabraknąć tortu ze świeczkami. Zwyczaj polegający na zdmuchiwaniu ognia wywodzi się ze starożytnej Grecji. Dawniej wierzono, że płonące na torcie świeczki chronią jubilata przed złymi duchami. Obecnie pełnią one wyłącznie funkcję dekoracyjną i mogą przyjmować różną formę.

Świeczki dekoracyjne z numerami

Osoby wybierające świeczki na tort, zwracają szczególną uwagę na ich wygląd oraz rozmiar. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się świeczki w formie liczby. Nie zajmują zbyt wiele miejsca i świetnie podkreślają minimalistyczne dekoracje urodzinowe. Dostępne są w różnych kolorach i kształtach. Zastosowanie liczb ułatwia osobom postronnym określenie wieku jubilata np. podczas przeglądania fotografii z imprezy. Tego rodzaju świeczki urodzinowe sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych. Ich wadą jest to, że najczęściej używane są jeden raz. 

świeczki urodzinowe

Pojedyncze świeczki w różnych kształtach

Zaletą pojedynczych świeczek do tortu jest to, że mogą być wykorzystywane wielokrotnie przez jednego lub kilku jubilatów podczas kolejnych imprez urodzinowych. Najczęściej sprzedane są w paczkach mieszczących kilkanaście sztuk. Zdmuchiwanie świeczek urodzinowych w ilości adekwatnej do wieku gospodarcza imprezy stanowi często nie lada wyzwanie i atrakcję, szczególnie wśród dzieci. Pojedyncza świeczka do tortu może mieć tradycyjny minimalistyczny kształt. W sprzedaży dostępne są także świeczki na torty dla najmłodszych w formie jednorożców i innych zwierząt, które wyróżniają się wielobarwną atrakcyjną formą.