Blog Pychotka
Akcesoria kuchenne Uncategorized

Temperówka do warzyw. Sposób na szybkie i zdrowe danie

Od pewnego czasu panuje moda na zdrowe jedzenie. Zachowanie odpowiedniej diety nie jest jednak proste. Podstawowym problemem w zachowaniu racjonalnego odżywiania jest niska atrakcyjność wizualna zdrowych potraw. Bardzo ciężko przekonać się do jedzenia czegoś, co po prostu źle wygląda. Zwłaszcza, że w głowach wielu z nas funkcjonuje jeszcze przekonanie, że posiłek bez mięsa to nie pełnowartościowy posiłek.

Nic bardziej mylnego! Kuchnia wegetariańska potrafi zaskakiwać różnorodnością form i smaków. Warzywa wystarczy w odpowiedni przygotować i doprawić a okaże się, że potrawa bezmięsna potrafi być dużo smaczniejsza niż jej oryginalny odpowiednik.

natalerzu

Niestety, nie wszystko przygotujemy za pomocą jednej patelni i noża. Warto wzbogacić swoją kuchnię o kilka akcesoriów. Jednym z najtańszych i najwspanialszych narzędzi, jakie powinni posiadać nie tylko wegetarianie, jest temperówka do warzyw. Być może nazwa tego urządzenia brzmi nieco dziwnie, ale efekty, jakie pozwala ono osiągnąć, są prawdziwie zaskakujące. Za pomocą temperówki do warzyw możemy pokroić nasze ulubione warzywa na bardzo cienkie i długie paski. Nie tylko sałatki będą wyglądały dużo atrakcyjniej – ostatnio świat oszalał też na punkcie warzywnych makaronów. Dzięki temperówce możesz przygotować swoje własne wegańskie spaghetti.