Blog Pychotka
witryna cukiernicza
Wyposażenie gastronomi

Witryna cukiernicza – czyli jak zaprezentować swoje produkty w cukierni

Mówi się czasami, że potrafimy jeść oczami. I faktycznie coś w tym jest ponieważ to jak jedzenie się prezentuje ma bardzo często wpływ na to po jakie propozycje sięgamy, jakie jedzenie wybieramy. Skoro taka sytuacja ma miejsce przygotowując swoją cukiernię czy inny lokal gastronomiczny trzeba zadbać o takie wyposażenie, które ułatwi nam odpowiednie prezentowanie jedzenia, które będziemy chcieli gościom zaproponować. W kawiarni takim istotnym elementem stają się witryny cukiernicze. Słodkie smakołyki jeśli zostaną w atrakcyjny sposób zaprezentowane mogą okazać się łakomym kąskiem dla pojawiających się w kawiarni gości.

Witryny cukiernicze – różne rozmiary

Witryny cukiernicze jakie spotkamy w ofercie firm takich jak ta tutaj są zróżnicowane. W ten sposób kupujący mogą liczyć na dopasowanie witryny do lokalu w jakiej będzie ona wykorzystywana. W tym względzie między innymi producenci witryn różnicują ich rozmiary, można spotkać witryny w formie słupka, który jest wysoki, ale dość wąski jak i też niskie witryny na poziomie komody z dwoma pólkami na ciasta. Ważną opcją w witrynie cukierniczej będzie dodatkowo również chłodzenie, tak by utrzymywana była odpowiednia temperatura konieczna dla zachowania ciast w świeżości.

witryna cukiernicza

Witryna z dobrą prezentacją

Oczywiście jakość wykonania i zastosowanie dobrego systemu chłodzenia będzie bardzo istotne, jednak nie można zapominać o tym, że witryna musi gwarantować również estetyczną prezentację tego co się w niej znajdzie. Przeszklenia muszą być zadbane, a najlepiej jeśli dodatkowo w takiej witrynie znajdzie się również oświetlenie.