Blog Pychotka
Akcesoria kuchenne

Wybór tortownicy – poradnik krok po kroku dla laika

Nie ulega wątpliwości, że bardzo trudno wyobrazić sobie pieczenie tortów i innych ciast bez takiego przyrządu, jak właśnie tortownica. Jest to oczywiście rodzaj blaszki o specyficznej konstrukcji. Ma ona podwyższony brzeg, by pomieścić kilkuwarstwowe ciasto. Jak się jednak okazuje, nadal wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z wypiekami zadaje sobie pytanie, jak wybrać tortownicę. Zdecydowanie warto więc przyjrzeć się bliżej temu tematowi i poznać kilka ciekawych rad oraz wskazówek. 

Rodzaj tortownicy 

W dzisiejszych czasach wybór pod tym względem jest ogromny. Różnią się one naprawdę wieloma parametrami. Do najciekawszych rodzajów należy chociażby tortownica z wyjmowanym dnem, z odpinanym brzegiem czy z wysokim rantem. Dużą popularnością cieszą się także modele z silikonową obręczą oraz z wypustką na próbne ciasto. Każda z nich ma trochę inne zastosowanie i pełni nieco odmienne funkcje. Mimo wszystko jednak pod wieloma względami są do siebie podobne. 

Na jakie jeszcze parametry zwrócić uwagę?

Istotna jest sama średnica, która wiąże się oczywiście z wielkością tortownicy i tym samym tortu. Aspekt ten jednak w ogromnym stopniu powinien wynikać z indywidualnych preferencji. Kluczowy okazuje się także sam kształt tortownicy. W sklepach najczęściej występuję okrągły, jednak istnieje także wiele innych kształtów. Mimo wszystko należy jednak postawić na klasyczny, gdyż stworzenie w nim tortu jest zdecydowanie prostsze. Wiele osób zwraca także uwagę na materiał, z którego wykonana została taka tortownica. Nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku zdecydowanie warto postawić na produkt z nieprzywierającą powłoką. To najlepsze rozwiązanie, gdyż dzięki temu każdy wypiek kończy się ogromnym sukcesem gospodyni. 

Nie da się określić, jaka tortownica jest najlepsza ze wszystkich, gdyż każda osoba może szukać sprzętu zupełnie innego typu lub odmiennej wielkości. Istotne jest jednak to, aby wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę i które kryteria są pod tym względem najistotniejsze.