Blog Pychotka
Akcesoria kuchenne

Wyciskarka do cytrysów – ręczna czy elektryczna?

Kto z nas nie ma przynajmniej czasem ochoty na szklankę chłodnej, cudownie cytrynowej lemoniady? By spełnić swoje marzenie, nie musimy wcale udawać się do modnej restauracji. W zupełności wystarczy zakup odpowiedniej wyciskarki. Ale jaki model lepiej będzie wybrać – ręczny czy na prąd?

Wyciskarka ręczna – solidność wykonania

Zastanawiając się nad zakupem sprzętu, jakim jest ręczna wyciskarka do cytrusów, musimy wziąć pod uwagę fakt, że nie wszystkie modele na rynku spełnią nasze oczekiwania. Dobra wyciskarka tego typu w żadnym razie nie powinna być wykonana z taniego plastiku. Przy jej zakupie warto uwzględnić:

– modele ze stali nierdzewnej z dużą rączką,
– modele renomowanych producentów,
– kwestię gwarancji na całość urządzenia i części.

To sprzęt, dzięki któremu nie tylko uzyskamy wspaniałą lemoniadę i inne napoje, ale też podkreślimy stylowy charakter naszej kuchni. Z drugiej strony jednak użytkowanie ręcznej wyciskarki wymaga pewnej dozy wysiłku nawet w przypadku najlepiej zaprojektowanych sprzętów.

Wyciskarka elektryczna – ekspresowe rezultaty

Jeżeli zależy nam na szybkim wykonaniu dużej ilości napojów, gdy przed nami przyjęcie urodzinowe dzieci albo letni grill w ogrodzie, zakup wyciskarki do cytrusów na prąd może okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem.

To sytuacje, w których stanowi ona najlepsze wyjście, gdyż nie wymaga ze strony osoby ją obsługującej wielkich nakładów pracy. Trzeba przy tym pamiętać, że wyciskarki na prąd po każdym użyciu należy rozłożyć i dokładnie umyć wszystkie części. Dlatego też nie zawsze sprawdzają się one, gdy planujemy wycisnąć niewielką ilość owoców.