Blog Pychotka
gastronomia
Akcesoria kuchenne

Wyposażenie gastronomii na wysokim poziomie

Wyposażając kuchnię w lokalu bierze się pod uwagę stosunek jakości do ceny, estetykę wykonania sprzętów a także funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Żeby mieć pewność, że kuchenny rynsztunek będzie na wysokim poziomie warto postawić na zakupy w dobrej hurtowni gastronomicznej.

Meble i akcesoria w gastronomii

Sklep gastronomiczny oferuje szeroki wybór mebli kuchennych. Najczęściej wybierane są meble ze stali nierdzewnej, wynika to z jej właściwości:
– zapewnia estetyczny wygląd;
– jest odporna na działanie wysokich temperatur;
– jest lekka, a zarazem wytrzymała i odporna na korozję;
– łatwa w czyszczeniu ze względu na gładką powierzchnię;
– nie przekazuje metalicznego posmaku daniom, co w gastronomii jest naprawdę ważne.
Stal nierdzewna sprawdza się także w przypadku akcesoriów kuchennych typu garnki, miski, patelnie. Hurtownie gastronomiczne oferują szeroki wybór takich produktów.

Hurtownia gastronomiczna to także sprzęty do obróbki termicznej i mechanicznej

Dobra gastronomia nie korzysta z półproduktów i odgrzewanych dań gotowych. Stąd dobrze wyposażona kuchnia musi mieć zaplecze, na które składają się: maszynka do mięsa, makaronu, mikser, root wielofunkcyjny, szatkownica do warzyw. Produkty przygotowane za ich pomocą poddaje się obróbce termicznej. Tu potrzebne będą piec, piekarnik, kuchnia gazowa lub inna, grill. Korzystając z porad specjalistów z hurtowni gastronomicznej łatwo jest wybrać najbardziej funkcjonalne urządzenia.