Blog Pychotka
Akcesoria kuchenne

Wytrzymałe i niedrogie sztućce – jakie wybrać?

Sztućce to niezbędny element wyposażenia kuchni. Choć wiele osób nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do jakości czy rodzaju sztućców, warto wybrać takie, które będą mogły nam posłużyć na długi czas. Na co zwracać uwagę, wybierając zestaw sztućców?

Ze stali nierdzewnej

Dobre jakościowo i wytrzymałe sztućce powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, która nie ulega korozji, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne itp. O takie sztućce nie trzeba jakoś szczególnie dbać, wystarczy umyć je pod bieżącą wodą.

walizka sztućców

Jaki wzór i kolor?

Obecnie wybór sztućców jest duży, dlatego niekiedy można mieć problem z dobraniem odpowiedniego zestawu: https://ostry-sklep.pl/zestawy-sztuccow. Choć najpopularniejsze w dalszym ciągu są modele w kolorze srebrnym, to w sklepach coraz częściej pojawiają się także zestawy sztućców w odcieniach złota, które prezentują bardzo efektownie i elegancko. Sztućce różnią się od siebie również powierzchnią, która może być gładka, satynowa, błyszcząca. Do wyboru jest również wiele wzorów – zestaw sztućców może być bogato zdobiony lub całkiem gładki, minimalistyczny.

Na pewno na sztućcach nie warto przesadnie oszczędzać, tanie zestawy z pewnością nie będą tak trwałe, jak te z wyższej półki, a to przecież inwestycja na lata.