Blog Pychotka
Przygotowanie jedzenia

Z czym serwować zupę ogórkową?

Mogłoby się wydawać, że podczas przygotowywania zupy ogórkowej nie mamy zbyt wielu możliwości. Nic bardziej mylnego – recepturę możemy modyfikować na wiele sposobów, dzięki czemu będzie miała ona unikatowy charakter. Tradycyjna zupa ogórkowa wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jeśli nie mamy pomysłu na niedzielny obiad. Wbrew pozorom do jej przygotowania nie potrzeba dużej ilości czasu. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które nie chcą spędzić całego dnia w kuchni. Ogórkowa powinna być przede wszystkim sycąca. Warto wiedzieć, że możemy serwować ją z kilkoma różnymi składnikami.

Ziemniaki

Opisywana na mniammniam.com klasyczna odsłona zupy ogórkowej to ziemniaki. Zwykle kroimy je w drobną kostkę. To one stanowią główne „wypełnienie” naszej zupy. Wiele osób nie wyobraża jej sobie bez tego składnika. Ilość kartofli zależy wyłącznie od naszych upodobań. Pamiętajmy jednak, że zbyt duża ilość sprawi, że zupa będzie wyjątkowo gęsta. Osoby, które są na diecie nie powinny zapominać, że ziemniaki są źródłem węglowodanów. Oznacza to, że dostarczają one sporej ilości kalorii.

Bataty

Bataty występują w fit wersji ogórkowej. Ich smak jest mocno zbliżony do ziemniaków, jednak nie są one tak kaloryczne i obciążające układ pokarmowy. Z pewnością usatysfakcjonuje to osoby, które pragną zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Nie zapominajmy jednak, że wywar takiej zupy nie powinien opierać się na mięsie.

Ryż

Ogórkowa z ryżem jest niezwykle popularna. Nie jest on kaloryczny, dzięki czemu nie musimy obawiać się o naszą sylwetkę. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że mocno zagęści nam zupę. Lepiej nie przesadzać z jego ilością. Wyjątek stanowią osoby, które lubią takie potrawy.

Kasza manna

Ogórkowa z kaszą manną? Dlaczego nie! Jest to receptura naszych babć, która w dzisiejszych czasach stała się nieco zapomniana. To niezwykle ciekawe połączenie smaków. Należy jednak uważać, aby nie rozgotować kaszy. Wiele osób twierdzi, że ten przepis jest połączeniem ogórkowej i krupniku. Z pewnością przypadnie on do gustu tym, którzy potrzebują odmiany.