Blog Pychotka
papilotka do muffinek
Akcesoria kuchenne

Z jakiego materiału powinny być wykonane foremki na muffinki?

Wiele osób uważa, że pieczenie muffinek to proste zadanie. W końcu trzeba mieć tylko odpowiedni przepis i piekarnik. Jak się jednak okazuje, oprócz tych elementów niezbędne są także właściwe dobranie foremki. Z jakiego zatem materiału powinny być wykonane foremki do muffinek?

Foremki papierowe

muffinki

Zdecydowanie najbardziej podstawową wersją foremki do muffinek są modele wykonane z papieru. Są one tanie, łatwo dostępne, a także bardzo kolorowe, co dla wielu dzieci jest niezwykle atrakcyjną cechą.
Niestety tego typu foremki na muffinki są również jednorazowe, a także trudno się z nich wyjmuje ciastka.

Foremki aluminiowe

Jeśli ktoś chciałby mieć trwałe i wielorazowe papilotki do muffinek, poleca się wykorzystanie modelu wykonanego z aluminium. Co prawda jest to wersja nieco droższa, lecz po jej umyciu można bez większych problemów kolejny raz ją wykorzystać.
Sporą wadą jest w tym wypadku jednak to, że ciasto do takich foremek bardzo mocno przylega, co nierzadko kończy się jego całkowitym zniszczeniem podczas próby wyjęcia go z foremki. Jednak są łatwo dostępne. Nabyć je można również w internecie, np. na stronie: https://sklep.polmarkus.com.pl/papilotki-do-muffinek-i-babeczek.

Foremki silikonowe

Ostatnim z popularnych rozwiązań są foremki silikonowe. Również i one są wielorazowe, lecz w tym wypadku posiadają one ogromną zaletę w postaci nieprzywierania do ścianek ciasta. Oznacza to, że muffinki wyjmuje się z dużą łatwością, bez najmniejszego ryzyka uszkodzenia ciasteczek.
Jaka jest wada wersji silikonowej? Przede wszystkim zwrócić tu trzeba uwagę na najwyższą cenę, a także na fakt, że są to foremki dostępne jedynie w dużych sklepach.