Blog Pychotka
Akcesoria kuchenne

Zacznij od sztućców

Dzieci często spożywają posiłki w biegu. Nie są w stanie usiedzieć przy stole, a my nie potrafimy spowodować, że stanie się to dla nich atrakcyjnym miejscem. Maluchy jedzenie stawiają na końcu, nie odczuwają głodu tak jak dorosły człowiek. Ich głowa zajęta jest zabawą i posiłek to przykry obowiązek.

kolorowe sztućce dla dzieci

Co możemy zrobić, żeby zachęcić dziecko do spożywania posiłku przy stole?

Dziecko już od najmłodszych lat, powinno mieć przy stole swoje miejsce. Przeznaczone tylko dla niego. Daje to poczucie bezpieczeństwa i pokazuje przynależność do rodziny. Dobrym pomysłem jest zakupienie specjalnych naczyń dla dzieci tak aby miały swoją miseczkę i talerzyk z ulubionymi postaciami z bajek. To na pewno przyciągnie uwagę malucha. Sztućce dla dzieci (zerknij tutaj) to kolejny aspekt, który powinniśmy rozważyć. Dziecko może nie poradzić sobie z normalnej wielkości sztućcami. Te przeznaczone dla dzieci powinny być lżejsze i mniejsze. Istnieje dużo wyrobów plastikowych i chromowanych, które świetnie sprawdzą się w rękach dzieci.

Samodzielność to bardzo istotna cecha i należy ją w dziecku wykształcać już od maleńkości. Jeśli opanuje naukę jedzenia w domu to z pewnością poradzi sobie w przedszkolu i szkole, a my nie będziemy się o to martwić.