Blog Pychotka
Akcesoria kuchenne

Zrób dobre wrażenie przy stole

Kiedy zapraszamy gości, zależy nam na tym, aby czuli się u nas dobrze. Chcemy pozostawić po sobie dobre wrażenie tak, aby wizyta była dobrze wspominana. Zbliżające się święta, mogą być doskonałą okazją do zorganizowania kolacji. Może to my powinniśmy w tym roku zaprosić gości na wigilię. Jeśli tak się stanie, warto zadbać o najdrobniejsze szczegóły. Nie chcemy przecież, by jakieś kwestie techniczne zepsuły nam święta.

Stół Twoją wizytówką

Organizując posiłek, zwracamy szczególną uwagę na to, jak wygląda stół. Dbamy o to, by obrus prezentował się okazale, a powierzchnia stołu była udekorowana stosownie do okazji. Goście powinni mieć odpowiednią ilość miejsca.

Stukanie się łokciami w trakcie posiłku nie jest komfortowe. Istotne są jeszcze inne czynniki, wpływające na odbiór nas, jako panią lub pana domu.

Zastawa

W wielu polskich domach panuje zwyczaj przechowywanie pewnych rzeczy na specjalne okazje. To tyczy się również naczyń. O ile uważamy, że trzymanie pięknych zestawów tylko po to, by użyć ich raz do roku, jest marnotrawstwem, o tyle podanie kolacji wigilijnej na używanych na co dzień, poodłupywanych talerzach było nie na miejscu.

Zastawa, na której spożywamy posiłek, powinna być estetyczna, nie posiadać ubytków, tworzyć z dekoracją stołu spójną kompozycję. Musi ona zachęcać gości do tego stopnia, że nie będą mogli doczekać się posiłku. To jednak nie wszystko. Jest jeszcze jeden kluczowy aspekt, który może wzbudzić zachwyt gości albo wszystko zaprzepaścić.

Sztućce

Komplet sztućców, jakiego użyjemy przy kolacji wigilijnej, musi być wyjątkowy. Nieważne czy prezentują one klasyczny styl, czy raczej nowoczesny. Powinny być czyste, lśniące, bez żadnych rdzawych plam. Swym wyglądem mogą dodawać uroczystości prestiżu. Pamiętajmy, że nie tylko o wygląd tu jednak chodzi. Ważna jest też ergonomia i wygoda jedzenia.

Choćbyśmy pochwalili się kompletem sztućców, wykonanym z diamentów i szczerego złota, jeśli będą one niewygodne, goście to właśnie zapamiętają. Dlatego tak istotne jest wcześniejsze dopilnowanie wszystkich spraw. Wówczas, możemy po prostu cieszyć się wspólnym towarzystwem.