Blog Pychotka
herbata zaparzanie
Herbaty

O czym pamiętać decydując się na żeliwny dzbanek do herbaty?

Czajniki do herbaty wykonane z żeliwa cieszą się coraz większą popularnością. Na uwagę zasługuje przede wszystkim ich wyjątkowy wygląd. Często cenione są też za swoją trwałość. Najchętniej sięgają po nie osoby zainteresowane kulturą picia herbaty. Warto wiedzieć, że nadadzą wyjątkowej atmosfery nawet spożywaniu naparu w samotności. Poza tym posiadają też wiele praktycznych cech. O czym warto wiedzieć planując zakup takiego akcesorium?

Dlaczego warto wybrać czajnik z żeliwa?

Ten Żeliwny dzbanek do herbaty umożliwia między innymi utrzymanie wysokiej temperatury napoju przez stosunkowo długi czas. Doskonale sprawdzi się więc podczas spotkań towarzyskich, również w chłodne wieczory. Poza tym uznawany jest za jeden za jeden z trwalszych przedmiotów z tej kategorii. Jego powierzchnia jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Takie czajniki nie kruszą się pod wpływem lekkich uderzeń. W przeciwieństwie do ceramicznych modeli, na ściankach dzbanków żeliwnych nie pojawia się widoczny osad z herbaty. Dzięki temu nie zużywają się one również pod względem estetycznym. Warunkiem długiej żywotności jest jednak właściwa pielęgnacja. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak dbać o żeliwny dzbanek?

Należy pamiętać o tym, aby czajnik żeliwny do parzenia herbaty został kilkakrotnie zalany wrzątkiem przed pierwszym użyciem. Ważne jest to, aby pod żadnym pozorem nie myć go w zmywarce. Zaleca się czyścić czajnik miękką gąbką i delikatnym detergentem. Aby uchronić przedmiot przed korozją, powinno się po użyciu jak najszybciej umyć go i dokładnie osuszyć. Zakup modnego i praktycznego akcesorium może okazać się inwestycją na lata.