Blog Pychotka
kieliszki do szampana
Zastawa

Kieliszki do szampana- przygotuj się na Nowy Rok!

Szampan jest nieodłącznym elementem obchodzenia Nowego Roku. Jednak, aby taki napój wypić, trzeba mieć do tego odpowiednie naczynia, czyli kieliszki do szampana. Takie właśnie naczynia są jedynymi, z których warto pić szampana. Jeszcze przed nastaniem grudnia, a wraz z nim zapowiedzi Nowego Roku, warto zaopatrzyć się w idealne kieliszki, które wzbogacą uroczystość Nowego Roku i zachwycą gości w ten szczególny dzień.

Kieliszki do szampana- jakie są idealne?

Idealny kieliszek do szampana w zależności od indywidualnych preferencji może się nieco różnić. Natomiast wspólną cechą wszystkich kieliszków jest wysokość. Mianowicie kieliszki do szampana powinny być wysokie, za sprawą nóżki, za którą kieliszek można złapać. Takie kieliszki prezentują się wyjątkowo pięknie i dostojnie. Inaczej niż małe, kieliszki używane, na przykład do wódki. Kieliszki do szampana są tak zbudowane nie tylko przez wzgląd na piękny wygląd, ale też z nieco innych, bardziej praktycznych powodów. Długa nóżka kieliszka zapewnia, że:

  • szampan pozostanie schłodzony na dużej,
  • złapanie kieliszka będzie wygodniejsze,
  • symboliczne uderzenie kieliszka o kieliszek będzie możliwe.
kieliszki do szampana

Kieliszek do szampana na Nowy Rok

Wybierając kieliszki do szampana na Nowy Rok, warto pamiętać, że będą one nie tylko dla jednej osoby, ale najprawdopodobniej sporej liczy osób. Nowy Rok to raczej nie święto, które jest obchodzone w domowym zaciszu. To dzień, w którym należy spotkać się ze znajomymi, przyjaciółmi, rodziną i wspólnie świętować. Na taki dzień warto więc przygotować się z wyprzedzeniem i zaopatrzyć się w kieliszki, z uwzględnieniem ich odpowiedniej ilości. Warto także wziąć pod uwagę, że niektóre kieliszki w trakcie zabawy mogą zostać nieopatrzenie potłuczone. W takim wypadku warto mieć kilka dodatkowych kieliszków do szampana na zapas.