Obieraczki do ziemniaków – Urządzenia gastronomiczne
Praca z profesjonalnym sprzętem nie ogranicza się do załadunku i rozładunku produktów. Uruchomienie obieraczki do ziemniaków poprzedzone jest przygotowaniem warzyw korzeniowych, które są dokładnie myte. Zmniejsza to obciążenie powierzchni ściernej, która ściera się szybciej bez uprzedniego umycia warzyw.
Nie zapomnij wyczyścić obieraczki do ziemniaków po każdym użyciu. Staranne obchodzenie się z urządzeniem gwarantuje dziesiątki lat bezproblemowej pracy.
Istnieją pewne wymagania dotyczące miejsca instalacji urządzenia takiego jak elektryczna obieraczka do ziemniaków z gastromocni.pl. Eksperci zalecają instalację urządzenia w miejscu, w którym będzie ono spełniać wymogi higieny, bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przepisów dotyczących organizacji pracy.
Charakterystyka obieraczek do ziemniaków
Główne parametry, na które należy zwrócić uwagę przed wyborem obieraczki do ziemniaków to pojemność, obciążenie robocze i wydajność.
Jeśli każdego dnia stołówkę odwiedza od 400 do 600 osób, personel nie poradzi sobie bez wydajnej obieraczki do ziemniaków. Wydajność urządzeń do obróbki mierzona jest w kW i w przypadku obieraczek do ziemniaków wynosi od 0,5 do 0,9.
Pojemność komory decyduje o tym, ile ziemniaków zostanie załadowanych do maszyny za jednym razem. Właściciele stołówek o 30-40 miejscach wybiorą średniej wielkości obieraczkę do ziemniaków o pojemności 7-10 kg. Większe firmy cateringowe znajdą model obieraczki do ziemniaków z opisem określającym udźwig co najmniej 18 kg jednorazowo.
Wydajność obieraczki
Wydajność urządzenia to ilość obranych warzyw w kilogramach na 1 godzinę. Sklepy oferują obieraczki wsadowe do ziemniaków o wydajności 150, 165, 200, 300, 320 i 500 kg/h.
Waga i rozmiar obieraczek do ziemniaków to kolejne interesujące cechy dla kupujących. Parametry te mają wpływ na transport maszyny, wybór miejsca instalacji oraz jej przeznaczenie. Najcięższe obieraczki do ziemniaków to modele chińskie i polskie, najlżejsze są włoskie.