Blog Pychotka
Zastawa

Planetarny mikser ręczny – czy warto?

Planetarny mikser ręczny jest dobrym wyborem nie tylko dla prawdziwych pasjonatów kuchni, ale również dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z gotowaniem. Planetarne miksery są zdecydowanie droższym rozwiązaniem nić tradycyjne modele, ale pamiętać należy o tym, że oferują one zdecydowanie więcej możliwości.

Dlaczego warto?

Planetarny mikser kuchenny wykorzystywany jest przede wszystkim do ubijania i ucierania ciasta. Wiele modeli posiada dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu można na przykład przygotować lody, przecier, czy też smaczny makaron domowej roboty. Dla wielu osób ciekawym dodatkiem może okazać się także specjalna przystawka do mielenia mięsa. Planetarny mikser jest w stanie zastąpić wiele konkurencyjnych sprzętów kuchennych, dlatego też jest to godna polecenia inwestycja. Znakami charakterystycznymi mikserów planetarnych jest to, że poszczególne mieszadła kręcą się nie tylko wokół krawędzi miski, ale również wokół własnej osi.

Jakie przydatne funkcje posiada dobry mikser?

Wysokiej klasy mikser ręczny ze sklepu GastroPuls wyposażony jest w funkcję turbo, dzięki której w razie potrzeby można znacząco zwiększyć obroty na określony czas. Funkcja turbo przydać może się przy mieszaniu i miksowaniu dość twardych składników. Najdroższe urządzenia wyposażone są także w funkcję podgrzewania. Mikser planetarny w tym konkretnym przypadku wyposażony jest w specjalną płytę indukcyjną, dzięki której można szybko podgrzać zmiksowane składniki. Dobry mikser powinien być wyposażony w standardzie w mieszadła hakowe, które doskonale sprawdzą się przy wyrabianiu ciasta. Urządzenia o wysokiej mocy można wykorzystać również do kruszenia lodu. Mocne i trwałe ostrza są w stanie poradzić sobie nawet z bardzo twardymi kawałkami lodu. Na samym końcu warto wspomnieć o dodatkowej funkcji tarcia ziemniaków.

Jakie dodatkowe elementy wybrać do miksera?

Jak wspomniano powyżej mikser ręczny może być wyposażony w wiele dodatkowych elementów. W kuchni przydać może się między innymi rozdrabniacz, a dokładniej mówiąc specjalny pojemnik z dwoma ostrymi ostrzami, które szybkimi ruchami siekają poszczególne składniki. Ciekawą propozycją może okazać się również dodatkowa nasadka ucierająca, która jak sama nazwa wskazuje służy do przecierania warzyw i owoców. Jest to idealny dodatek dla osób, które lubią zdrowe soki i musy. Kolejnym niezbędnym dodatkiem jest końcówka do blendowania. W dużej mierze to właśnie dzięki wspomnianej końcówce nie trzeba będzie kupować oddzielnego blendera. Uniwersalny sprzęt jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.