Blog Pychotka
wyjątkowa przyprawa kuchenna laska wanilii
Przyprawy

Dlaczego warto dodawać wanilię do potraw?

Laska wanilii jest aktualnie bardzo często dodawana do wielu ciast i potraw. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że poza walorami smakowymi, posiada ona również właściwości lecznicze.

Laska wanilii – właściwości uspokajające

Przede wszystkim wanilia działa uspokajająco na organizm. Poprawia ona samopoczucie i niweluje stres. Olejki z wanilii wąchane przed snem pomagają na szybkie i spokojne zaśnięcie. Stąd też polecane jest rozprzestrzenianie takiego zapachu w domu. Z pewnością domownicy będą się znacznie lepiej czuli. Ponadto środek ten jest również polecany osobom, które mają problemu ze stresem. Dzięki takiemu naturalnego środkowi można się pozbyć tak niewygodnego i nieprzyjemnego tym samym uczucia. Regularne spożywanie laski wanilii pozwala zmniejszyć częstotliwość występowania reakcji nerwowych w codziennym życiu.

Właściwości odchudzające

Niezwykle ważną cechą wanilii jest również to, że wspomaga ona odchudzanie. Przede wszystkim wąchanie zapachu wanilii zmniejsza uczucie głodu. W ten sposób apetyt się zmniejsza i nie podjada się pomiędzy posiłkami. Ponadto spożywanie wanilii wspiera pracę żołądka a przede wszystkim trawienie. Stąd też usprawnia pracę metabolizmu odpowiedzialnego za spalanie tkanki tłuszczowej. Sprawnie działający metabolizm to klucz nie tylko do zrzucania kilogramów, ale również do utrzymania wagi, jaką się osiągnęło. Ponadto dodaje ona również energii. W ten sposób ma się znacznie więcej siły na codzienne trenowanie. W ten sposób można trenować nie tylko znacznie dłużej, ale również znacznie intensywniej. Ważną właściwością wanilii jest również to, że usuwa ona z organizmu szkodliwe toksyny, które utrudniają pracę metabolizmu i zmniejszają znacznie samopoczucie człowieka powodując niezrozumiałe zmęczenie. Jeżeli człowiek czuje się źle, to nie ma siły na ćwiczenia.