Blog Pychotka
forma silikonowa babka
Akcesoria kuchenne

Ile kosztują silikonowe formy do pieczenia?

Odkąd silikonowe formy do pieczenia pojawiły się w sklepach z dodatkami do domu, klienci chętnie wyposażają swoje kuchnie w tego typu asortyment. Tym bardziej że jest w czym wybierać. Każda z osób, która przepada za pieczeniem, bez problemu znajdzie odpowiednie foremki do swoich potrzeb w naprawdę dobrych cenach.

Jakie foremki silikonowe do pieczenia przydadzą się w każdej kuchni

Foremki silikonowe do pieczenia wcale nie są droższe od tych dobrze znanych blaszanych modeli. Wiele pań jednak stara się kupić niestandardowe, oryginalne foremki, które przyczynią się do tego, iż dzięki nim stworzy się naprawdę pyszne, efektowne wypieki. Można więc wybrać klasyczne formy silikonowe do pieczenia, które doskonale sprawdzają się przy tworzeniu rozmaitych rolad, ciast, ciasteczek, muffinek, jak i tortów. Panie w wielu sklepach z akcesoriami do kuchni mogą natrafić także na niestandardowe formy, które najbardziej przydadzą się podczas różnych okazji. Na Święta Bożego Narodzenia forma silikonowa w kształcie mikołaja, bałwanka, czy gwiazdki będzie jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Najlepiej jednak szukać takich foremek:

  • w sklepach internetowych z asortymentem do kuchni
  • w marketach
  • w znanych sieciówkach z akcesoriami domowymi
  • na lokalnych targowiskach
  • na aukcjach internetowych, gdzie można kupić piękne foremki z drugiej ręki

Jaki jest koszt tego typu foremek?

Silikonowe foremki są odrobinę droższe od tych blaszanych foremek. Sklep Polmarkus oferuje silikonowe formy do pieczenia w dobrych cenach. Jednak pieczenie ciast w takich nowoczesnych akcesoriach jest naprawdę dużo przyjemniejsze z wielu względów. Przede wszystkim, silikonowe formy są miękkie, elastyczne i lekkie. Ogromnym plusem jest to, że ciasto do nich nie przywiera i bardzo łatwo można je umyć (zarówno ręcznie, jak i w zmywarce).