Blog Pychotka
kubki ambition
Akcesoria kuchenne

Zimowy five o’clock

Za oknem prószy śnieg. Na szybach mróz maluje wzory gwiazd i pióropuszy. W kominku wesoło trzaska ogień. Na oparciu przytulnego fotela leży obszerny, ciepły koc. Na pobliskim stoliczku leży gruba książka oraz kubek z pachnącą goździkami, cynamonem i pomarańczami herbatą. Brzmi zachęcająco? I prawidłowo! A co zrobić, aby choć trochę przenieść ten klimat w swoje domowe pielesze? Na pewno nie zaszkodzi postawić na dobrą ceramikę, np. kubki Ambition

W poszukiwaniu ideału

Chociaż herbatę można bez problemu zaparzyć w szklance, jednak porcelana zdecydowanie lepiej sprawdzi się w tej roli. Dlaczego? Ze względu na swoje właściwości bardzo długo utrzymuje ciepło, co pozwala na dłuższe delektowanie się tym rozgrzewającym naparem (zamiast nerwowe wypijanie go duszkiem, aby tylko uniknąć jego wystudzenia). Kubek bądź filiżanka odpowiednio wyprofilowana – z rozszerzanym ku górze brzeżkiem – pozwala na lepsze wydobycie herbacianego aromatu. Takie wykończenia posiada m.in. porcelana Ambition.

W gąszczu wzorów (kubków Ambition)

Tak się jakoś zwykle składa, że herbata najlepiej smakuje w jednej, szczególnie lubianej przez daną osobę filiżance. Z wizerunkiem rudego lisa albo pomalowanego w roślinne maziaje lub jeszcze inaczej. Warto szukać takich naczyń, które można, jak porcelanę Ambition, podgrzewać w mikrofalówce i zmywać w zmywarce. A jak tylko znajdzie się swój ulubiony kubasek, można nastawiać wodę i cieszyć się na relaksujące chwile.