Blog Pychotka
Akcesoria kuchenne

Czajniki gazowe – jak wybrać dobry produkt?

Czajnik znajduje się w każdym polskim domu. Polacy piją dużo gorących napojów, takich jak kawa, czy herbata, więc trudno wyobrazić sobie życie bez narzędzia go grzania wody. Nadal popularne są także kuchenki gazowe. Stąd w sklepach z akcesoriami kuchennymi wybór czajników jest ogromny. Jaki sprzęt wybrać, by jak najlepiej on służył?

Zdrowie najważniejsze

Najważniejszym kryterium, przy wyborze jakichkolwiek sprzętów kuchennych, powinno być zdrowie ich użytkowników. Tu, na pierwsze miejsca wybijają się czajniki na gaz wykonane z emalii, bądź ze stali nierdzewnej. charakteryzują się one dużą wytrzymałością, nie rdzewieją. Nie zmieniają także smaku, ani właściwości grzanej wody, nie przenikają do niej żadne szkodliwe substancje w czasie gotowania.

Wytrzymała konstrukcja

Dobry czajnik na gaz -np. taki: https://bokono.pl/pl/c/Czajniki-na-gaz/96 charakteryzuje się, przede wszystkim, grubym dnem. Warto także sprawdzić rączkę czajnika. Po pierwsze, nie powinna się ona nagrzewać pod wpływem wysokiej temperatury. Musi dobrze leżeć w ręce, być solidnie przymocowana, by nie odpadła w trakcie przenoszenia wrzątku. Kolejnym kryterium, jest zamocowany w większości czajników na gaz, gwizdek. Istnieją jego różne typy, które zależą od preferencji klienta. Czajniki mają również różne kształty. Najlepiej jest, gdy, przed zakupem, można chwycić go w dłoń i sprawdzić, czy jest odpowiedni. Jeśli nie ma takiej możliwości, gdyż, np. sprzęt kuchenny kupowany jest przez Internet, warto postawić na kształt, który jest znany. Uniknie się, w ten sposób, przykrego zaskoczenia.

Wygląd czajnika

Choć nie jest to najważniejsze kryterium w wyborze, czajnik gazowy powinien też pasować do konkretnej kuchni. Warto zatem dobrać go do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Emaliowane naczynie będą pasować bardziej do stylu retro, natomiast te stalowe, do nowoczesnych wnętrz. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów i kolorów naczyń, więc każdemu uda się dobrać odpowiedni sprzęt.